Zbavte se svého pivního pupku

Léto se blíží raketovým tempem a tím i koupací sezóna. V případě, že vás trápí pivní pupek, je právě nejvyšší čas začít se ho pomalu ale jistě zbavovat. Pořád je ještě dostatečné množství času. Pivní pupek, ač se to možná mnoha pánům takto jevit nemusí, není ozdoba, ale spíše přítěž. A to jak ze zdravotního, tak i z estetického hlediska. Je potřeba si na rovinu říct, že s velkým břichem nikoho neohromíte. A už vůbec ne na plovárně. Naštěstí existují poměrně efektivní způsoby, jak tuto přítěž během několika měsíců, když ne zcela eliminovat, tak alespoň zmenšit.
osobní váha a jablko

Správný jídelníček

Určitě chápete, že pivní pupek není pouze z piva, ale že se na jeho tvorbě podílí více faktorů. Tím hlavním se strava. Pokud se denně ládujete vepřovými výpečky, smaženými řízky nebo jinými mastnými pokrmy, nemůžete se divit, že vypadáte tak jak vypadáte. Změna jídelníčku je naprosto nezbytná. Nemusíte se ale obávat, že byste museli kvůli tomu kdovíjak hladovět. Budete si pouze dopřávat lehčí pokrmy a víckrát denně. Rozhodně bude potřeba, abyste zařadili do svého jídelníčku zeleninu, a to velké množství. Tu je vhodné doplnit o luštěniny ve formě čočky, fazolí nebo hrachu. Na konzumaci masa pochopitelně rezignovat nemusíte, ale vepřové vyměňte za kuřecí. Měli byste samozřejmě změnit i to, co pijete. Pivo, které je plné cukrů, byste měli vynechat úplně. To samé platí pro všechny typy slazených šťáv. Ideální je pít pouze vodu z kohoutku, případně to doplnit neslazenými minerálkami.
muž s metrem

Pohyb

Asi tušíte, že pouze změnou stravy si nevystačíte. Budete se muset začít také více hýbat. Měl by to být však takový typ pohybu, při kterém se pálí tuky, tedy pohyb aerobní. Ten můžete naštěstí vykonávat prakticky kdekoliv, nemusíte chodit do žádných fitness center nebo posiloven. Stačí si jen nazout tenisky a na pár desítek minut vyběhnout do přírody. Je důležité to provádět pravidelně, jinak nebude mít pohyb příliš velký efekt. V případě, že se budete držet správné stravy a sportovat, váš pivní pupek bude během několika měsíců minulostí. Chce to jen mít silnou vůli .