Oslíčku, otřes se

Zaříkadlo z pohádky Oslíčku, otřes se, funguje pouze v pohádkovém světě, realita je jiná, a když se nedostává peněz a jsou zrovna nutné, pak nezbývá, než si je půjčit. To samozřejmě nemusí být žádný problém, ale jak se orientovat v nabídce půjček ať už u bankovních či nebankovních společností, jak nenaletět na vysoký, nevýhodný úrok nebo přehnané poplatky, to je otázka tzv. do pranice?
bankovky pod deštníkem
Navíc se může stát, že zrovna budete bez zaměstnání a tím tedy i bez trvalého a pravidelného zdroje příjmu. Běžně banky toto požadují, určitě v případě, kdy se bude jednat o vyšší částku. Získat požadované finance však můžete i v této nepříznivé situaci, tedy bez toho, aniž byste dokládali potvrzení od svého zaměstnavatele s potvrzeným měsíčním příjmem.
Většinou se jedná o úvěry poskytované nebankovními společnostmi. Navíc zde nemusíte sdělovat, na co částku využijete, to je pouze na vás. Vyplnění formuláře se ovšem nevyhnete, osobní údaje, tedy jméno, příjmení, datum narození, rodné číslo, trvalé bydliště, korespondenční adresa, číslo mobilního telefonu a emailová adresa, číslo účtu, to jsou základní informace, které po vás budou požadovány.
finanční dohoda
Může se stát, že proběhne i ověření v registru dlužníků, ale nemusí tomu tak být. Pak už jen pár minut počkáte a dostanete návrh smlouvy s přesným určením úrokové sazby, poplatky, výší měsíční či týdenní splátky, datem splatnosti.
Tomuto půjčování peněz se říká půjčka online. Tedy všechno vyřídíte, aniž byste museli někam chodit. Pro vás určitě značná úspora času. Získat můžete i několik desítek tisíc korun, ale ve většině případů se jedná o menší částky. Nikdy si nepůjčujte víc, než je nezbytně nutné. Možnost mimořádných splátek či úplného předčasného splacení si také nechávejte volnou a neváhejte se na to zeptat před samotným vyplacením půjčených peněz.