Nařezejte jakoukoliv formát dřeva na přesné rozměry

Pracujete-li se dřevem, určitě se vám již několikrát stalo, že byste si potřebovali naformátovat trámy či kulatiny na nějaké jiné formáty. Chcete-li z klasického kulatého kmene udělat jiný tvar, pak nezbývá nic jiného, než si pořídit formátovací pilu. Ta je skvělá pro to, že je možné přesně nadělit dřevěný materiál do požadovaných tvarů a velikostí. Proto tento nástroj či zařízení najde uplatnění především v truhlářských dílnách, kde bude moci truhlář tvořit tvary dřeva, které bude zrovna potřebovat, a to z nějakého základního polotovaru.

kotouč

Předřez jako zajímavé vylepšení

Abyste mohli oddělovat materiály ještě kvalitněji a s přesnějšími rozměry, budete potřebovat u své pily takzvaný předřez. Jde v podstatě o další kotouč, který je však menší velikosti než ten základní. Tímto kotoučem se následně z protilehlé strany bude tvořit další řez, díky čemuž bude finální povrch obrobku mnohem kvalitnější. A právě to je nejčastější důvod, proč si truhláři pořizují právě formátovací pilu s předřezema nikoliv tu obyčejnou. S tímto vybavením je totiž možné vytvářit mnohem kvalitnější obrovsky, které je možné dále zpracovat například na soustruzích, vrtačkách nebo frézkách.

Bohaté uplatnění a možnosti nastavení

To, co dělá tento nástroj tak výjimečný, jsou i možnosti nastavení. Chcete-li nějaký specifický rozměr, můžete si vše nastavit do takové podoby, abyste mohli tvořit bez sebemenšího zaváhání. Když k tomu navíc přičtete klasické vlastnosti těchto zařízení, vyjde vám z toho to, že nemůžete nic pokazit.

pila

Jaké jsou klíčové parametry tohoto zařízení?

  • Stabilní konstrukce z litiny
  • Vrchní a spodní odsávání
  • Excentrický upínač
  • Podélné pravítko, které umožňuje jemné nastavení dělení materiálu
  • K dispozici je i úhlové pravítko

Chcete-li nastartovat projekt nebo byste rádi začali zpracovávat dřevo ještě kvalitněji než doposud, pak tohle zařízení by se mělo stát vaším základním vybavením.