Tři zásady pro spokojené ženy

Můžete být spokojené se svým tělem přesto, že máte nějaké to kilo navíc. Stačí se rozhodnout s tím něco udělat. Tyto 3 zásady Vám cestu ke kráse a spokojenosti mohou usnadnit.

Snídej sám, o oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli

· Snídaně je důležitá.
Měla by obsahovat sacharidy ve formě snídaňových cereálií nebo celozrnného pečiva, kvalitní tuky a bílkoviny jako jogurt, sýry, vejce nebo libová šunka. A samozřejmě ovoce nebo zeleninu.

· Nevynechávejte oběd.
Po návratu z práce bez oběda budete hladové, unavené a bez energie. Večer pak u televize nejspíš sníte, na co přijdete.
Vyvážený oběd by měla tvořit z jedné třetiny zelenina. Pak kvalitní bílkoviny jako drůbeží maso nebo ryby. Méně často maso červené.
Jako příloha jsou vhodné sacharidy, například kuskus, rýže nebo brambory. Pokud se neobejdete bez těstovin nebo knedlíků, dejte si menší množství nebo si vyberte ty celozrnné.
zumba trénink

· K večeři je nejvhodnější zelenina s bílkovinami. Pokud se ani večer neobejdete bez sacharidů, dejte si celozrnné pečivo nebo brambory, ale v menším množství, než byste měly k obědu.
Vyhovuje Vám jíst častěji? Tak u těchto tří hlavních jídel zmenšete velikost porce a vložte mezi ně svačiny. Vhodný je jogurt, tvaroh, ovoce, zelenina nebo hrst oříšků.
Důležitý je i pitný režim. Ten nezanedbávejte zejména v letním období. Nejvhodnější je obyčejná voda, kterou si můžete ochutit citrónem, neslazené minerálky nebo bylinkové a ovocné čaje. Takový čaj z máty, utržené na zahrádce, doplněný citrónem báječně osvěží, i když nám zteplá na slunci.

Bez pohybu to nejde

Při dodržování diety zhubnete i bez cvičení. Většinou je ale za úbytkem váhy jen ztráta vody a bohužel i svalů. Žádná zaručená dieta Vám nepomůže být v kondici a mít hezké vypracované tělo.
Neznamená to, že musíte hodiny dřít v tělocvičně. Úplně postačí procházka se psem, ale ve svižném tempu nebo výlet na kole, či plavání. Takovému přirozenému pohybu byste se měly věnovat každý den alespoň 30-40 minut.
Pro zpevňování postavy nabízí internet nepřeberné množství cviků. K formování těla stačí vybrat si pro sebe ty, které Vám budou nejvíc vyhovovat (nebo nejméně vadit) a denně věnovat 10-15 minut zpevňování paží, břicha, nohou a zadku.
kondiční běh dívek

Výjimka potvrzuje pravidlo

· Když máte chuť na dortík, dejte si ho, ale ráno.
· Večer máte grilování? Ani to není problém. Klobásky vynechejte a dejte si kousek masa a hlavně zeleninu.
· Vinný střik je také míchaný nápoj.
· Přehnaly jste to? Nevadí. Druhý den si dáte menší porce a přidáte 10 minut cvičení.
· Nechce se Vám cvičit? No a co, zacvičíte si druhý den třeba víc.
Není totiž nutné striktně dodržovat zaručené postupy. Úplně postačí držet se těch dvou zásad jmenovaných výše. Podmínky si klidně časem přizpůsobte svým potřebám tak, jak to bude vyhovovat Vám. Samy totiž nejlépe víte, co Vám svědčí.
Vy přece nechcete vypadat jako kdejaká modelka. Ty ať se dřou v tělocvičnách a hladoví. Jste rozumné ženy, které ví, že když se cítí krásné, tak také krásné jsou.