Slovinsko – země pestrých krajin

Hory ve Slovinsku nabízejí řadu přírodních krás, jako jsou průzračná modrá jezera, hluboké husté lesy, svěží zelená údolí, barevné sady, křišťálově čisté prameny a krasové jeskyně včetně těch největších na světě.
Bohinjské jezero

Slovinské hotely Vám poskytnou autentické ubytování a základnu pro objevování půvabných vesnic, které ladně dotváří krajinu. Můžete podniknout výlety po stezkách s výhledy na jezera, jako je Bled či Kranjska Gora, nebo navštívit hlavní město Lublaň prodchnuté uměním a kulturou.

U Jaderského moře panuje velmi příjemná a relaxační atmosféra. Pláže jsou čisté a letoviska na mnoha místech dobře zařízené. Najdeme zde půjčovny jízdních kol, šlapacích i motorových člunů, surfů, hřiště na tenis a volejbal, dětská hřiště, minigolf, bazény a mnoho dalšího.
Jezero Bled

Osvědčený je například hotel Vile Park v Portoroži či známý kemp Belvedere u města Izola.

Jako návštěvníci přímořské oblasti byste si rozhodně neměli nechat ujít nejkrásnější pobřežní město Piran. Jde o nejlépe dochovanou kulturní památku slovinské Istrie a někdy je nazýváno také „luxusní město květin“. Pokaždé, když se člověk podívá na Piran z dálky nebo ze vzduchu, je uchvácen jeho historickým jádrem, které vstupuje do moře jako klín zakončený vysokou hradební zdí. Velmi zajímavá je architektura ovlivněná benátskou republikou, avšak ve svém základu si Piran udržel až do dnešních dnů nezměněnou seskupenou středověkou strukturu úzkých klikatých uliček a domy schoulené těsně u sebe stoupají od moře v kaskádách. Nejznámější náměstí Tartini je skvostem v samém centru Piranu.
Pobřežní město Piran

Celoživotní zážitek Vás rozhodně čeká ve Škocjanských jeskyních nacházejících se nedaleko města Koper. Jsou totiž se svým 146 m vysokým a 120 m širokým sálem, zvaným Martelův dom, největší na světě. Celá prohlídka měří více než 5 km a ze skalních říms poskytuje úchvatné pohledy do hlubin řeky v prostorách připomínající Mórii ve známém filmu Pán Prstenů.

Slovinsko je velké asi jako Morava, a přesto vydá svými skvosty a rozmanitostí