Malý byt neznamená málo prostoru

Myslíte si, že Vaše bydlení je nedostatečné, co se prostoru týká? Máte jej přeplácaný drobnostmi a dekoracemi, mnohdy nevíte, kudy vůbec projít? Nabízí se spousta možných řešení, na které se nyní podíváme.
malý byt
Menší nábytek
Pod pojmem minimalismus si můžeme představit prakticky cokoliv, ale v našem případě se jedná zejména o kusy nábytku, které se na první pohled mohou zdát menší, než ve skutečnosti jsou. Kupříkladu taková pohovka, na kterou si sednou maximálně dva lidé, může být rozkládací. A pokud je třeba, může se na ní vyspat kupříkladu návštěva. Šikovným řešením je i pořízení taburetu s úložným prostorem. Nejen, že tak vyřešíte případné sednutí návštěvy, ale také můžete dovnitř schovávat kupříkladu časopisy, knihy, prostě cokoliv potřebujete jen občas a nemusí to být všem na očích.
Vestavné skříně
Dalším z možných řešení je využití celoplošných či vestavných skříní. Na první pohled vypadají, že tvoří zeď místnosti, za jejich dvířky a šuplíky se však nachází dostatečně velký prostor na oblečení či dekorace, pokud se jedná o prosklenou skříň.
Nábytek až do stropu
Co ubere malý byt rozlohou, to může nahradit svou výškou. Rozhlédněte se. Mnoho věcí, nábytku a i dekorací máte při zemi či na zemi, tedy ve spodní polovině bytu. A směrem ke stropu se nenachází už vůbec nic. Proto prosklené skříňky a police na umístění dekorací či květin do výšky, může uvolnit prostor pro ostatní věci, které si chcete pořídit. Nenechávejte zdi volné, ušetříte tím spoustu místa.
minimalistické dekorace
Jemné dekorace
Zásadou je, nepořizovat dekorace v enormně velkých rozměrech. Pokud koupíte obrovskou vázu, kterou umístíte například do středu místnosti na stůl, ostatní prostor se bude zdát ještě menší, než ve skutečnosti je. Proto vybírejte doplňky menší. Různé sošky, obrázky, vázy či dokonce i polštářky na gauč mohou prostor opticky zvětšit.
Nekupujte zbytečnosti
Ano, jdete kolem obchodu a něco je tam naprosto úžasné, že to musíte mít. Zastavte se na chvilku a promyslete si to pořádně. Opravdu to potřebujete a využijete, nebo to jen chcete a stejně se na to budete jen dívat, aniž byste z toho měli ve výsledku užitek? Nekupujte kupříkladu uzavřený botník, když stejně máte ve zvyku nechávat obuv volně u vchodu. Pokud jej chcete koupit, znovu se zamyslete. Potřebujete tak velký? Stačí se opravdu jen na chvilku zastavit a zamyslet. Uvidíte, kolik problémů s prostorem doma si ušetříte.