Sociální sítě mohou odvádět pozornost od reálného světa

Dojem virtuálního světa je bezpečnější, a jestliže cítíte ohrožení a nemáte zájem o sdílení s někým, kdo vám nevyhovuje, jednoduše jej virtuálně odpojíte.
Lidé ale nejsou uzavřenými roboty v kleci virtuální zoologické zahrady, a dokonce i samotná společnost Facebook se nad něčím podobným zamyslela. Pokouší se vytáhnout lidi do ulic, vyprostit je z bezpečných ulit a nabídnout jim setkávání na různých společenských, kulturních a sportovních stáncích v blízkém okolí.
celosvětové udáje
Společnost vypracovala aplikační rozhraní s názvem Facebook Local (původní název Facebook Event), které se alespoň pokusí lidem nabídnout v jejich blízkém okolí zábavní podniky, různé atrakce, chystané akce, např. koncerty, plesy, vesnické zábavy, poutě, rytířské turnaje, srazy veteránů, výstavy, přednášky, atd.

Program umožňuje následující:

  • Sledovat všechny aktuální akce, které se nachází ve vaší blízkosti, a rovněž tam, kde žijí vaši přátelé. Souvisí to pochopitelně s lidmi, se kterými se na sociálních sítích přátelíte.
  • Všechny nalezené akce se dají uspořádat podle času a podle dalších kritérií, např. podle typu akce, lokace, požadavků na rezervaci atd.
  • Odesílat doporučení na akce vašim přátelům, a to i podle průvodce Facebook, nebo podle navštívených webových stránek.
  • Přidávat akce do soukromého kalendáře s upomínkami, abyste akci nepropásli.
  • Odesílat oznámení, která lze nastavit jak pro sebe, tak i pro vaše přátele.
  • Sledovat akce na přehledné mapě a vyhledávat je na kterémkoli místě, kam plánujete odcestovat. Program není vázán na jedno pevné místo, kde se aktuálně nacházíte.

celosvětové udáje
Aplikace Facebook Local je k dispozici od verze Android 4.1, ale v současné době je funkční pouze pro území mimo Českou republiku. Lze jej tedy zkoušet jen v zahraničí, ale předpokládá se v brzké době zařazení naší republiky k ostatním evropským zemím, kde tento šikovný program pracuje.