Cesta autem může být s dětmi náročná


Dnes už každá rodina vlastní automobil, který je pokud máte děti, zejména větších rozměrů. Bez něho by byl totiž život složitější a nutno podotknout, že je dnes prakticky nezbytné ho mít.

S autem však přichází i možnost uspořádat různé výlety nebo dovolené. Jak se tedy postarat o to, aby vaše děti delší cestu zvládly, co nejvíce bravurně?
chlapec v autě

Důležité je umět jich zabavit

Děti starší věkové skupiny můžete upoutat o něco lépe než malé ratolesti, které chvilku neposedí. Pokud vás čeká delší cesta, zkuste si s nimi zahrát v autě nějaké hry. Kromě těch společenských, které jsou přímo určené „do auta“, si můžete vymyslet spoustu vlastních. Jestli budete projíždět nějakým turistickým místem, můžete získat jejich pozornost i tak, že jim představíte památky a nádheru v okolí.

S mladšími dětmi to bude poněkud dřina. Jestli se právě nachází v tom věku, kdy chvilku nevydrží nehybně sedět, musíte mít nějaká esa v rukávu. Nemůžete spoléhat pouze na to, že jim do auta vezmete jejich oblíbené hračky. Potřebují vidět a prozkoumat nové podněty, které jejich pozornost odlákají od toho, že cestují v autě.
jízda do kopce

Velmi moderním pomocníkem je televize do auta, ve které můžete dětem přehrávat pohádky od výmyslu světa. Existují přímo obrazovky, které umístíte každému dítěti na sedadlo zvlášť, aby se nemusely naklánět a prát mezi sebou o výhled.

Jídlo v autě? Katastrofa a spása současně!

Mnoho rodičů používá různé pochutiny a sladkosti k tomu, aby dětem zpříjemnily cestu a taktéž jich trochu zaměstnaly. Své výhody to každopádně má, ale musíte počítat s tím, že po takovém mlsání přijde na řadu i mnoho nepořádku.
rodina u auta

Bývá vašim dětem v autě špatně?

V takovém případě musíte myslet dopředu. Tradičním pomocníkem pro vás může být kinedryl, který dětem (dle věku) dejte v doporučené dávce, hodinu před jízdou. Do jisté míry, by jich měl i uspat a usnadnit vám rychlejší přesun bez zastávek. Předem zvažte i výběr jídla, který se jim rozhodnete v autě podávat. Jestli mu nechcete zbytečně podráždit žaludek, rozhodně volte suché a lehké pochutiny.

Možná vaše cesta autem nebude probíhat dle očekávání a třeba se i zdržíte více, než byste čekali. Ovšem podstatné bude, když se v bezpečí a v pořádku dostavíte na místo.