Mobilní dům? A proč ne?

Doba se změnila. Nastal čas nutného šetření a drastického omezování výdajů. Pokud patříte do množiny lidí, kterých se první věta tohoto článku týká, možná zvažujete jak snížit výdaje na bydlení. Výměnou žárovek za úsporné LED svítidla sice něco ušetříte, ale globálně to asi stačit nebude. Také jiné tipy úspor jsou víceméně kosmetické změny, protože, ten kdo již dnes žil úsporně, žádnými dalšími změnami asi velkých zázraků nedosáhne.

Určitou možností jak významně změnit náklady na živobytí, je úplná změna životního stylu. Ta předpokládá stěhování do vlastního, a hlavně levného bydlení. Ale, kde takové bydlení sehnat? Co tak si pořídit mobilní domek?

Usatení mobilního domku

Mobilní domek neoplývá luxusem v podobě obytné plochy, jinak však nabízí netušený komfort. Je v něm vše. Obývací místnost propojená s více než přepychovou kuchyní. Je zde dost místa i pro jídelní plochu. V domku je vícero ložnic a samozřejmě nechybí ani sociální zařízení, tedy sprchovací kout a WC.

Pokud nechcete používat mobilní domek k trvalému využití, můžete jej použít k levné formě rekreace. Určitě levnější než někde živit velkou, zděnou chatu, kterou ostatně také nevyužíváte po celý kalendářní rok.

Na pozemek je dům dotažen

Taková forma mobilního domku je sezónní. To znamená, že domek nemá dostatečné zateplení. Tím ale není nijak omezena používání tohoto rekreačního zařízení občasně po celý rok. Při pobytu v chladných obdobích jsou však vyšší nároky na vytápění a tudíž pobyt není zrovna ekonomický.

Kromě jednoho, dvou měsíců, je však mobilní domek připraven ke stálému užívání. Je vybaven topením, takže v chladnějších dnech si lze udělat příjemnou domácí pohodu.
Dispozičně se sezonní domky neliší od těch celoročních. Opět mají luxusní prostor jako obývací pokoj, samozřejmostí je kuchyně, minimálně dvě ložnice a plně vybavená koupelna s chemickým, či splachovacím WC.

Jak je vidět, mobilní domky ZZ66 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/-1767/ jsou určeny pro široké spektrum uživatelů a pro různé typy využívání.