Podle čeho si vybrat svého stomatologa?

Dnes je zubařů v České republice nedostatek. Proto se nikdo nechce vzdát svého zubaře a to třeba navzdory tomu, že s ním nejsou spokojení. Je to pochopitelné, pokud přijde problém s vaším chrupem, budete muset někde vyhledat ošetření a ne všichni chtějí řešit své problémy na pohotovosti, kde vám nevyřeší zdaleka všechny problémy, co máte.

zubař

Nicméně pokud nejste se svým zubařem spokojení, určitě se začněte dívat po náhradě. Buďme rádi, že si můžeme dovolit ten luxus a zvolit si lékaře, jakého chceme. Možná nenajdete adekvátní náhradu hned, ale jednou se určitě objeví zubař, který bude vašim nárokům vyhovovat.

A podle čeho bychom si měli takového stomatologa vybírat?

Lokalita

Pro někoho, kdo chce kvalitní péči, nejspíš nebude lokalita, kde se jeho zubař nachází prioritou, ale stejně se zaměřte na to, abyste nemuseli svého stomatologa navštěvovat na druhém konci republiky. U některých výkonů není možné, abyste odcházeli bez doprovodu nebo třeba řídili a doprava by pro vás byla komplikovanější.

Nabídka služeb

Před tím, než se upíšete k novému stomatologovi, podívejte se, jaké služby vám může poskytnout. Ne všichni zubaři nabízí svým pacientům stejné služby. Proto se dopředu o tom informujte. Případně byste museli kvůli některým zákrokům navštěvovat jiné zubaře, a nikomu není příjemné, být neustále ošetřovaný někým jiným. Základní zákroky, které by vám měl váš zubař vždy provést, jsou extrakce zubu, odstranění zubního kazu, výplň pomocí plomby, endodoncie a podobně.

Potřebujete zákrok týkající se endodoncie? Prohlédněte si služby endodoncie Praha.

stomatologie

Přístup

Tento bod bohužel většinou zjistíte až po tom, co svého zubaře poprvé navštívíte, ale je to jeden z nejdůležitějších bodů. Nikdo nechce chodit k nepříjemnému stomatologovi bez empatie, který se nestará o bolest pacienta a podobně. Pokud na takového zubaře narazíte, raději rychle hledejte jiného.