Exekuce může mát fatální následky

Zadlužení

S financemi to rozhodně není jednoduché, protože musí každý měsíc platit všemožné výdaje. Jestliže na ně nemáme dostatečné finance, tak je to rozhodně problém. Proto se lidé třeba zadluží, ovšem to není řešení, pokud nemáme z čeho splácet. Bohužel se můžeme dostat do začarovaného kruhu, kdy máme dluhy, ale zároveň je tu problém, abychom stíhali splácet. Jakmile se dostaneme do problémů, tak je musíme začít hned řešit.

platební karta

Ze začátku je dobré snažit se snížit své výdaje a pokud ani to nestačí, tak si k hlavnímu pracovnímu poměru najít třeba nějaký přivýdělek. Může to být časově i fyzicky náročné, ovšem pomůže nám to dostat se z toho nejhoršího. Přeplácávat jednu půjčku druhou řešením rozhodně není a s takovou nám stejně už nepůjčí. Může nám pomoci někdo s rodiny, ale opravdu je zapotřebí se snažit. Jsou tu možnosti jako sloučení dluhů, úprava splátkového kalendáře a podobné možnosti, díky čemuž můžeme situaci zvládnout.

Operativní leasing

Jestliže nesplácíme, co máme, tak společnosti chtějí své peníze zpět, a proto na nás může být uvalena exekuce. Jistě víte, jak to zhruba chodí. Exekutor nám oblepí majetek žlutými nálepkami a při nesplacení dluhů jej odebere, aby jej prodal a získal tak určité finance. Když Vám přijde dopis o exekuci, tak je zapotřebí jednat ihned. Když budeme spolupracovat, tak se náklady celého řízení o dost sníží.

plná peněženka

U seznamu zabavených věcí dejte pozor, jestli jsou všechny Vaše, přičemž zabavit Vám také nemohou základní věci jako je lednice. Exekuci nemovitosti https://lightfinance.cz/operativni-leasing-na-nemovitost/ se dá také zabránit tak, že si vezmeme operativní leasing. Společnost od nás odkoupí nemovitost a z těchto peněz zaplatí dluhy. V čem je to výhodné? Jestliže získáme potřebné finance, tak si ji zase můžeme koupit zpět a finanční problémy budou vyřešené. Zároveň po celou dobu můžete bydlet ve své vlastní nemovitosti, takže Vás z ní nikdo nevyžene.