Domácí mazlíček

V dnešní době je čím dál tím častější mít chovat doma nějaké zvířátko. Mnoho lidí chce mít doma němou tvář, které mu bude společníkem. Děti domácí mazlíčka zbožňují, tak proč si takového taky nepořídit? Mnoho mazlíčků ale často potom končí v útulcích, protože se o ně nemá kdo starat, když jejich majitelé zjistí, že je to příliš časově náročné. Před pořízením domácího zvířátka si dobře rozmyslete, kolik času jste ochotni mu věnovat. Mít doma zvířátko může mít i ten, kdo nemá skoro žádný čas, jen je potřeba zvolit vhodný druh.

Rybičky, šneci, hmyz

Velkou výhodou těchto zvířat je, že vyžadují většinou minimální péči. Existuje spousta druhů akvarijních rybiček. Populární také mohou být afričtí šneci, kteří také nevyžadují nějakou zvláštní péči. Mohou žít dlouho a dorůst do poměrně solidní velikosti. Taky se dá chovat hmyz jako např. strašilky. Nevýhoda těchto zvířat je, že se s nimi moc nepomazlíte.

rybičky

Hlodavci, kočky

Morčata, křečci, králíci a podobně se už dají považovat opravdu za mazlíčky, které si můžete pohladit. Jsou vhodní pro děti, protože se můžou zapojit do péče o ně, která na rozdíl od psů není tak náročná. Je potřeba jim dávat denně najíst, ale není to nic závratného, co by se nedalo stíhat. Co se týče koček, je to velmi podobné, ale zde dost záleží na plemenu. Zatímco některé kočky celý den leží na gauči, jiné zmizí a dva dny ji ani nevidíte. Občas se vám vaše kočička může přijít pochlubit se svým úlovkem v podobě polomrtvé myši, vrabce nebo třeba sousedova papouška.

králíček

Psi

Jsou časově náročnější a potřebují venčit. Existuje spousta ras, z nichž s některými můžete bydlet vy bytě, ale jiná potřebují velkou zahradu a spoustu pohybu. Váš pes se pak většinou stane nedílnou součástí vašeho života. Při pořizování je potřeba zvolit vhodnou rasu, nechcete přece , aby se u vás váš pes trápil, protože by měl málo prostoru.