Zubní rentgen Liberec

Zubní hygiena a prevence je velmi důležitá. O své zuby se snažíme starat od dětství, co nejlépe umíme, ale ne vždy se nám to perfektně daří. V některých případech za to mohou i vrozené predispozice, proti kterým se nám daří bojovat jen s obtížemi.

úsměv zuby

Velmi podstatnou a neodkladnou věcí je právě zubní prevence při návštěvách u stomatologa. Pravdou však je, že i ten nejlepší odborník z řad zubařů nedokáže pouhým okem vypozorovat všechno. Nedokáže odhadnout, co se skrývá uvnitř zubu, aniž by ho manuálně neotevřel. To by bylo však krajně rizikové a kontraproduktivní řešení. Z toho důvodu se začal v zubních ordinacích používat rentgen.

Zubní rentgen Liberec https://www.2kdent.cz/technologie/vistascan, který naleznete v ordinaci 2-K DENT, estetickém dentálním centru, disponuje novou moderní technologií. Jedná se o takzvaný VistaScan, u kterého se při rentgenovém zobrazení do úst pacienta vkládá slabá flexibilní fólie. U starších typů rentgenových přístrojů to byl rigidní senzor s kabelem. Díky téhle velmi tenké fólii jsou během chvilky vaše snímky naskenovány do digitální podoby. Snímky jsou ve velmi vysoké kvalitě, díky čemuž může váš ošetřující lékař zahlédnout i ty nejnepatrnější odchylky. Zároveň se enormně zvýšilo pacientovo pohodlí při snímkování.

zuby žena

V čem tedy spočívají výhody nejnovější technologie VistaScan? Je rychlá, účinná, kvalitní a přesná. Zároveň dochází k tomu, že se pacient u zubního lékaře cítí mnohem komfortněji, čímž se eliminují nepříjemné pocity spojené s možným strachem.

Zuby dokáží nejednoho pacienta v dentálních ordinacích velmi potrápit. Přestože se nejspíše každý z nás dostane do stádia, kdy bude potřebovat takzvanou zubní náhradu, proč si tohle období co nejvíce neoddálit? Včasný zásah při obtížích (ať už jsou na první pohled patrné, nebo ne) je ten nejdůležitější. Díky rychlosti a preciznosti zubního rentgenu VistaScan si zachováte zdravé a krásné zuby po mnohem delší dobu.