Tipy na levnou dovolenou

Prozkoumejte nízkonákladové letecké společnosti

Jako první se snažte ušetřit na dopravě. Pokud budete sledovat nízkonákladové letecké společnosti, můžete pořídit letenky do Itálie, Španělska nebo Řecka doslova za pár korun. Ušetříte čas i peníze a budete cestovat pohodlněji, než při celodenní jízdě autobusem.

Používejte srovnávač cen letenek

Stejně jako vám srovnávač porovná zboží u různých prodejců, existuje to samé i na letenky. Díky tomu najdete opravdu tu nejvýhodnější nabídku.

Nepřekročte váhový limit

Pořídili jste levnou letenku. Bravo! Teď si ještě pohlídejte váhový limit vašeho zavazadla. K ceně letenky je většinou jen příruční zavazadlo a pokud váhový limit u něj překročíte, budou vám účtovat pěkných pár peněz navíc.

dovolená

Jen základní občerstvení na palubě

Nápoje a jídlo jsou v letadle zbytečně předraženy, spokojte se proto jen se základem a nic nad rámec (například sklenku sektu) nekupujte.

Výhodné cestovní pojištění

Nesjednávejte cestovní pojištění narychlo a u první společnosti, kterou najdete. Poptejte se u několika různých společností, uvidíte, že se cena bude významně lišit. Zjistěte také, zda nemáte cestovní pojištění zahrnuté u vaší kreditní karty, neplaťte ho zbytečně 2x.

dovolená

Sledujte last minute zájezdy

Pokud jste časově flexibilní, počkejte si na nabídky last minute zájezdů. Zájezdy jsou zlevněny kolikrát až o polovinu. Samozřejmě platí, že čím blíže k datu odjezdu, tím bude zájezd levnější.

Nebo naopak first minute

Tuto slevu nabízejí prakticky všechny cestovní kanceláře. Když si koupíte zájezd hodně dopředu, cena bude o poznání nižší.

Cestujte na vlastní pěst

Jestliže cestujete s cestovní kanceláří, platíte nemalou částku jí samotné, aby se uživila, zaplatila pracovníky, nájem kanceláří, provoz, propagaci atd. Ale pokud máte alespoň základy angličtiny, zařiďte si dovolenou sami, od letenek, přes ubytování až po stravu.