Přepravky na ovoce z plastu jsou výhodnější, než staré dřevěné bedýnky

Máte v plánu začít prodávat ovoce, zeleninu a další zemědělské plodiny, které vypěstujete na vlastním pozemku? Nemusíte být ani velkopěstitelem a farmářem, stačí jen malé množství přebytků, co nezužitkuje vaše rodina, a které lze prodávat na trzích, anebo je nechat rozvážet přímo zájemcům do domácností. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je kromě vašeho umu, správného pěstitelského „know how“ a dostatečně velkých skladovacích prostor, také vhodná nádoba – přepravka na ovoce a zeleninu.

zelené vinné hrozny

Přepravky mohou být vyrobeny ze dřeva nebo z plastu. Dřevo se k těmto účelům využívá již desítky let, vzpomeňme například prodej ovoce a zeleniny za socialismu, kde se s dřevěnými bedýnkami počítalo na jahody, třešně, meruňky, jablka a mnoho dalších druhů výpěstků, a kdy se také běžně stávalo, že byly plody napadené hnilobou či plísní, a kontaminovaly okolí. Dřevěné bedýnky se využívají dodnes a tento jev stále trvá, je to proto, že jsou opracované hrubě, dřevo není broušené ani hoblované (aby se ušetřilo na výrobních nákladech), a na takto hrubém povrchu se zachytí mnoho nečistot.

modré vinné hrozny

Přepravky na ovoce https://www.schoellerallibert.com/cz/novinky/produkty/pepravky-na-ovoce-a-zeleninu/ vyrobené z plastu se však s těmito neduhy nepotýkají. Plast je velmi hladký, mnohem lépe se udržuje v čistotě a tím se také snáze zabrání kontaminaci nečistotou a toxiny z plísní a rozkladných procesů, které některé z plodů provází.

Další výhodou přepravek na ovoce z plastu je skladovatelnost. Jednoduše se stohují na sebe až do pěti vrstev, přičemž je celá stěna stabilní díky západkám na samotné konstrukci. Kontejnery jsou zároveň skládací, takže nevyžadují příliš mnoho skladovacího prostoru na rozdíl od dřevěných bedýnek, které se složit nedají. S plastovými přepravkami se také snáze manipuluje při přepravě, neviklají se, jsou dostatečně pevné pro úchop i pro nakládání paletizačním či vysokozdvižným vozíkem.