Postel 80 x 200 z masivního dřeva je nadčasový nábytek

Postel 80 x 200 Dřevěný nábytek borovice masiv je nejčastěji využívaný rozměr pro jednotlivé lůžko do dětských pokojů, místností pro přespávání hostů, anebo pro osoby žijící bez partnera. Výroba nábytku, a tedy i lůžek, se dnes opírá o dva základní segmenty – dřevotřískové desky a dřevěný masiv. Většina z vás bude vnímat dřevotřísku jako odpadní materiál, lisovaný do požadovaného tvaru a opatřený dýhou, což je v podstatě pravda, ale měli bychom se na celou věc dívat v širším kontextu.

postel v ložnici

Zdravotní hlediska – jako pojivo se do dřevitých pilin při výrobě dřevotřísky používají syntetické pryskyřice a ty obsahují těkavé látky, které se postupně uvolňují do ovzduší. Proč tedy zbytečně vdechovat další toxiny, když to není nutné? Povrchová úprava dřevěného masivu žádné takové látky do ovzduší neuvolňuje.

Životnost – nejde ani tak o to, že samotné dřevo je pevnější, ale zásadní jsou spoje a spojovací součásti. Vrut se v dřevotřísce časem uvolní a nebude možné jej již napevno dotáhnout, musí se použít větší průměr vrutu, ale takto to nejde donekonečna. Stává se, že po několika letech je takové lůžko, ale i skříň nebo komoda zralé k vyhození.

dětský poko

Vzhled – moderním trendem se začíná stávat retro styl, ten dnes doslova hýbe světem a zatímco v mnoha domácnostech se již objevil nábytek v retro stylu, ještě před dvaceti lety by s ním výrobci na trhu stěží uspěli. Současně s tím si ovšem drží primariát i nábytek z masivu, který se dobře ladí s malbou interiéru. Do retro stylu totiž také patří bílá malba, dokonce sněhobílý odstín, o jehož realizaci je obrovský zájem. Malování bílou barvou je snadné, zvládne to každý svépomocí a brzy pak přijdete na to, že se k bílým stěnám výborně hodí jakýkoli nábytek, zvláště pak z masivního dřeva. Obě plochy navzájem kontrastují a vytváří harmonický celek, který lze podtrhnout i kobercem v pastelových barevných tónech.