Koženou sedačku, či „nekoženou“?

Ani vaše sedačka zde nebude věčně, a pokud chcete mít obývák trochu k světu, nezbývá než koupit novou. I když je fakt, že hezký přehoz přes tu starou také udělá své, a nikoho ani nenapadne bádat co je pod ním. Tedy návštěvu. Ale vy víte, že zub času hlodal a hlodal, a nemíníte to nechat jen tak.
Sedací nábytek
Takže stojíte před problémem, co udělat s tou starou. U rodinného domu není problém. Sedačku rozeberete a rozřežete na kusy třeba i v garáži, pokud nemáte dílnu. V paneláku to můžete udělat také. Sousedi budou rádi, že ještě žijete, neb bez hluku se to neobejde. O nedostatku místa či nářadí ani nemá smysl psát. Proto je nejlépe si domluvit odvoz. Nebo ještě lépe ji zkusit prodat někomu na chajdu.
Nu, dobrá, stará sedačka je již pryč, a vy si jdete pro novu. A chcete koženou. Vzít pravou nebo imitaci?
Tak v prvé řadě je to rozhodně otázka peněz. Ve druhé otázka vkusu. A ve třetí otázka funkčnosti.
Pravá kůže je citelně dražší než její imitace. K tomu není co dodat.
Vkus můžete mít takový, nebo makový. Zde je však třeba uvážit nevýhody pravé kůže, totiž její blednutí. Prostě časem ztratí svou původní barvu. Také dostává patinu a je třeba počítat s vyššími náklady na údržbu. Naproti tomu má však i několik výhod, proti svému umělému protějšku. Například tu, že se nenatahuje, nepraská, a zpočátku má své nezaměnitelné aroma.
Umělá kůže má zase výhody v pestrosti barev.
Použitý sedací nábytek
Je jednoznačně na vás, co si vyberete. Prostudujte si články na netu, odborné i ty laické. Tak se dozvíte spoustu informací a vaše rozhodování bude snazší.
Na závěr jen poznámka. Někteří lidé se rozhodují pro nepravou kůži, protože je to pro ně otázka etiky. Při její výrobě totiž nemuselo zahynout žádné zvíře. Pokud je to i vaše stanovisko, vaše volba by měla být jasná, a tím budete také zbaveni složitosti výběru. Tak šťastnou ruku a dobrou koupi.