Jak se dá cestovat se psem? Který způsob dopravy je vhodné zvolit?

Máte psa a rádi byste si vyrazili na dovolenou i s ním? Jak lze cestovat se psem a jaký způsob dopravy je vhodné zvolit? Dobře si to promyslete. 

Jak se dá cestovat se psem? Který způsob dopravy je vhodné zvolit? 

Nechávat psa doma, když se rozhodnete vyrazit na dovolenou, není jednoduché. Stejně tak jako může trpět váš milovaný mazlíček, můžete trpět i vy. Dneska se ale dá docela dobře cestovat i se psem, ale není to úplně jednoduché. Hodně se to odvíjí od způsobu dopravy a také záleží na tom, kam jedete a zda i v místě pobytu vůbec zvíře mít můžete. Co všechno je zapotřebí a jak naplánovat dovolenou tak, abyste si ji užili vy i čtyřnohý přítel? 

pes v horách

Způsoby dopravy dobře zvažte

Je celkem logické, že je nejlepší vzít psa sebou automobilem. Když jedete po vlastní ose, můžete kdykoliv psovi zastavit, zejména v létě je důležité dělat pravidelné přestávky, pes se potřebuje nejen proběhnout, ale potřebuje i napít, což během jízdy není možné. V autě by pak třeba nemělo být příliš velké horko ale ani chladno, pozor musíte dávat i na hlasitost puštěného rádia. Jsou ale psi, kteří jsou na cestování už zvyklí, takže jim to potíže nečiní, někdy psi dokonce potřebují prášky na zklidnění, s tím vám ale pomůže veterinář. 

I veřejnou dopravou se dá cestovat společně s pejskem, ale tam už je to těžší. Vždy záleží na podmínkách dopravce a možná by vás ani nepřekvapilo, že řada dopravců má značná omezení. Ty se týkají zejména velikosti přepravovaných psů. S menšími psy nebývá problém, u větších ras ano. Pravidlem je samozřejmě náhubek i vodítko. 

cestování se psem

Na co dál dát pozor? 

Určitě to není jen tak, a pokud cestujete se psem, budete muset mít i jeho doklady, pes musí být očkovaný a řádně registrovaný. Narazit pak můžete ale až na místě. I když psa dopravíte do cíle dovolené, můžete se setkat s odmítnutím ve vybraném hotelu. Tohle musíte mít vždy zjištěné předem, také pokud jedete k moři, je třeba vybírat takové destinace, kde jsou pláže a místa, určená k pohybu psů. 

Jinak by si váš mazlíček dovolenou s vámi asi moc neužil.