Jak na útulnou ložnici?

Ložnice – místo, které slouží primárně k odpočinku a načerpání nových sil na další den. Je proto přinejmenším důležité, aby byla ložnice útulná a vyzařovala z ní útulná a harmonická atmosféra. Jak toho docílit? Výběrem správného nábytku a doplňků, které budou vytvářet z ložnice harmonický celek.

Spící žena

Mnoho lidí přitom na ložnici zapomíná. Jedná se totiž o místnost v domě, která není zbytečně podrobena zvídavým pohledům návštěv. Velmi často je tak zařízena starším nábytkem s vírou, že někdy v budoucnu se na ní snad usměje štěstí a i ona se dočká nového nábytku. Přitom je to právě ložnice, ve které trávíme až jednu třetinu života. Nebylo by tedy na místě, zainvestovat do jejího vybavení? Jedině tak se můžeme v onom interiéru probouzet nabytí energií a s radostí vstupovat do každého nového dne.

Ložnice by měla být umístěna na klidnější stranu, tak aby vás během noci nerušil případný hluk z ulice. Ideálně by pak měla být orientována na severovýchod či severozápad, tak aby přirozené světlo osvětlovalo bok postele. Aby ložnice splňovala svůj účel, a vy jste si v ní mohli náležitě odpočinout, nikdy by neměla být průchozí. Výjimkou jsou jen dveře, které spojují ložnici s koupelnou nebo šatnou.

Designová ložnice

Ladění do světlých barev a nenápadné dekorace

Zařízení ložnice by mělo být vytvořeno s co možná největším ohledem na kvalitu spánku. Rovnou tedy zapomeňte na výrazné barvy či rušivé podněty, které naší mysl zbytečně zaměstnávají. Naopak volte bílé či nebo krémové odstíny, které na naší mysl působí uklidňujícím dojmem.

Pokud si před spaním rádi něco přečtete, nezapomeňte na funkční osvětlení v podobě dekorativní lampy na nočním stolku. Příjemnou atmosféru si můžete navodit třeba s fialovou svíčkou, která ložnici zahalí do vůně levandule a máty. Právě tato kombinace prý příznivě ovlivňuje kvalitu našeho spánku.