Dětská výchova

Každá žena se touží stát matkou. Pro každou z nás je miminko tím nejkrásnějším darem na světě. Jen se přiznejte, kolikrát jste se chlácholila před ostatními a vyzdvihovala jednání, chování svého malého. Jak je možné, že z tak malých, milých stvoření vyrostou nerespektující jedinci, i když jsme se jim snažili dát to nejlepší a vštipovali jim zásady?
plačící dítě

Ohlédneme li se do minulosti, podíváme se na filmy pro pamětníky možná nám neunikne skutečnost, že děti svým rodičům vykaly. Měly je v neskutečné úctě a stačil pouhý pohled, aby všichni věděli kdo je pánem situace, hlavou rodiny. Rodiče velmi přísně vychovávali děti, vedli je ke kázni, vzděláni a respektu společnosti. Samozřejmě, že velký vliv měla víra a obecně strach z ostudy, co by řekli sousedé a okolí, kdybychom měli nevychované děti. Co se změnilo, neuběhlo ano sto let a situace je mnohem jiná.
Dnes je běžné, že děti nerespektují učitele, ani své rodiče. Kdo je na vině? Co se pokazilo? Jak to, že s malých lumpů rostou mladiství delikventi, kteří se neštítí ničeho?
Je jednoduché říci, že se změnila doba. Obecně ale lze říci, že na vině jsou rodiče, ti vychovávají a jsou zodpovědní tak za činy svých potomku a jsou i jejich vizitkou.
Když budete dodržovat základní pravidla, máte vyhráno. Důležitá je důslednost, tu a tam své děti překvapit a mít neustále přehled o tom co dělají a s kým tráví svůj volný čas.
Chce to režim. Už od útlého věku nastavte doma režim. Potomek se sice bude tu a tam ofrňovat, ale i vy sama zjistíte, že vám to vyhovuje, neboť budete mít aspoň tu a tam chvilku sami na sebe. Nastavte pravidla, která si všichni odsouhlasíte. Zde je nutné, aby oba rodiče je dodržovali a táhli za jedno. Dítě velmi rychle vycítí, že jeden rodič je benevolentnější a začne toho zneužívat. Volnočasové aktivity dítě zabaví, vy budete mít kontrolu nad tím, jak tráví volný čas a s kým. Největším rizikem mohou být kamarádi. Mějte přehled o tom, s kým tráví čas. Ověřujte si, pokud spí u kamarádů, zda je to pravda. Buďte v kontaktu se školou. Třídní schůzky nejsou zas až tak často, aby jste se jich nemohli účastnit.
dítě s medvídkem

Obecně lze říci, že to chce selský rozum a pevné nervy, neboť minimálně v pubertě je budete potřebovat a vaše děti s vámi budou cvičit.