Akita Inu, psí Samuraj

Pokud od svého budoucího psího společníka očekáváte, že bude vždy stát za všech okolností při vás, že vás i vaší rodinu bude bezmezně respektovat a ochraňovat, že bude vždy milým společníkem, partnerem při hře i na výletech a že bude vyloženým mazlíčkem na pohled i na pohlazení, vyberte si pejska plemene Akita Inu. Akity jsou hrdí psi. Svou naprostou oddaností připomínají pravé japonské Samuraje. Za svého pána jsou ochotny položit i život. U Akit naprosto funguje rčení: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš“. Akity se rády učí. Jen s opakováním mají trošičku problém. Jako by si říkaly: „Tohle přece už umím, proč to mám opakovat znova a znova?“. Opravdu dlouhé opakování Akitu nebaví a stává se, že ztrácí koncentraci na výcvik. Můžete ji ale jednoduše znova zaujmout novým prvkem, který ji budete chtít naučit.

Akita Inu, je skvělým rodičem

Ze štěněte vyroste sebevědomý pes, který si dokáže zařídit prostředí, ve kterém žije tak, aby mu co nejvíce vyhovovalo. Skamarádí se s vaší kočkou, ale jinou na váš pozemek nepustí. Vybere si místo na zahradě, kde se bude chodit vyprazdňovat (bude nejdál od domu), a zabrání vniknutí kohokoliv, koho nezná, nebo ho osobně nevpustíte vy.

Akita je v případných soubojích velice tvrdá. Má v genech tisíciletí bojů s velkými šelmami. Ve své váhové kategorii nenalezne přemožitele. Proto ji musíte, co by štěně, socializovat mezi ostatními psy.

Něžné štěně

Na druhou stranu nenajdete lepšího obránce vašich dětí. K dětem je něžná, laskavá. Od dětí strpí i různé nešetrné zacházení, je ve vztahu k nim, neskutečně trpělivá. Pokud už má dětské společnosti moc, kousek se od ratolesti vzdálí. Pořád je však bude po očku hlídat. Prodej akita inu Kenichiai nabízíme po výborných rodičích, kteří jsou navíc neustále zdravotně kontrolováni. Sledujeme dlouhý rodokmen obou rodičů, ve kterém se nikdy nevyskytly závažné onemocnění a štěňátka si tedy sebou nevezmou negativní genetickou zátěž. Pro naše štěňata hledáme odpovědné chovatele, jejich celoživotní společníky.