Údržba vody v bazénu

Když nastane tolik toužebně očekávané léto, začnou se chystat zahradní bazény, bazénky, či dokonce malá soukromá koupaliště. Nejvíce se do vody těší děti, kde jinde by se tak vyřádily, že ano. A už právě kvůli nim je třeba dbát, aby neměly dermatologické či jiné potíže. Proto je třeba mít v bazénu vodu především čistou. Mít tedy kvalitní filtr a dno by se mělo občas projet vysavačem. Také kartáč na teleskopické tyči není vůbec od věci. Věřte, že se to vyplatí.  

Slečna v bazénu

Měli byste také mít vločkovač do bazénu. Tato věc… 

Že nechcete do bazénu sníh? Děti se chtějí koupat, a ne stavět sněhuláka? Cha cha, tento vločkovač sice vločky vyrábí, to ano, ale trochu jiné, než máte na mysli vy. Ihned vysvětlím.  

Přestože máte všechnu chemii v bazénu a také kvalitní filtr, zdá se vám, že voda ztrácí jiskru a vypadá jako by v ní byla mlha. Toto vám udělaly drobné nečistoty. Ne, nesahejte po síťce. Jsou tak drobné, že je nezachytí ani váš sebelepší filtr. Proto je nutné s tím něco udělat, a to udělá právě vločkovač. Ten tyhle mikročástice vysráží do vloček a ty již filtrace v klidu zadrží a nevrátí zpět. Vodu máte opět blyštivou s nádhernou jiskrou a můžete se opět koupat s radostí jako před tím. 

Průzračná voda

Vločkovač doporučuji zakoupit jen u renomované firmy, ne někde na trhu, kde se setkáte s čímkoli. To raději nebrat. Firma Chlorito vám nabídne zboží kvalitní, za které ručí.  

Můžete si sami zvolit, jaký použijete. Můžete mít tekutý, nebo v granulích, jak je ctěná libost. Pokud nevíte, co bude pro vás výhodnější a samozřejmě i lepší, neváhejte si tam zavolat a klidně se zeptat. Od toho jsou tam odborníci, aby uvážili vámi popsanou situaci či stav vody a nabídnou vám optimální řešení, které vy potom můžete použít. Voda bude opět jako křišťál, že vám ji bude závidět celé daleké i široké okolí. A vy klidně můžete říci kdo vám poradil a kde jste vločkovač koupili.