Šetřete za teplo

Každou zimu ve svých domácnostech topíme, abychom se ohřáli a neseděli doma v bundě. Základem je dobré zateplení, protože to poskytne značnou úsporu.

Šetřete za teplo

Užitečné návyky

Teplo není zadarmo, ovšem je blbost se doma klepat zimou jen proto, abychom za něj ušetřili. Můžete totiž ušetřit, a ještě se parádně zahřát, k čemuž mnohdy stačí jen trochu pozměnit své návyky, protože to není zadán věda. Pokud ještě mají sluneční paprsky sílu, tak se je rozhodně snažte využívat a co nejvíce pouštět do interiéru, kdy opravdu zvyšují teplotou. V zimě budeme muset přejít na jinou strategii.

kouř z komína

Před topnou sezónou by měla přijít kontrola celého vytápění, protože řeší něco v zimě není nic příjemného a řemeslníci mají plno práce, čímž se oprava výrazně prodlužuje. Musíme také rozhodně větrat, ale je velký rozdíl, jak tuto činnost provádíme, protože nejvíce se vyplatí větrat jednou pořádně po krátkou dobu, protože v domě nebude plíseň, ale teplota se zase hezky srovná. Když máte některé nevytápěné místnosti, což je většinou chodba a třeba sklad, tak rozhodně vždy dobře zavřete dveře, aby z místnosti nešel chlad dál.

Měření termovizí

Každá budova má určitou energetickou úspornost, protože z ní pryč uniká určité množství tepla. Rozhodně je dobré dosáhnout co nejlepších výsledků, protože pak ušetříme za vytápění nemalé peníze. Jistě víte, že vytápění domácnosti rozhodně není zadarmo a každý rok za něj dáme mnoho peněz. Abychom se mohli věnovat zateplování, tak nejprve musíme vědět, jak na tom skutečně nemovitost je.

budík na topení

K tomu nám slouží přesné měření termovizí, které zařizuje specializovaná firma, jenž s termovizí pracuje řady let, a proto jsou výsledky měření naprosto přesné a poskytnou mnoho užitečných informací. Je dobré se domluvit také na konzultaci, protože odborník Vám sdělí, jaké je pro Vás nejlepší řešení a vše Vám vysvětlí. Není problém změřit i větší nemovitosti, přičemž vždy máte zaručenou dobrou cenu. Následně už jen stačí dobře provést zateplení, kdy volte správný materiál. V zimě Vám bude teplo a spokojená bude i peněženka.