Rolety den a noc mohou vystřídat hliníkové lamely


Rolety den a noc vypadají na fotografiích úžasně a ve skutečnosti ještě lépe. Staly se současným hitem, který nabízí výrobci a prodejci stínící techniky, a to v mnoha variantách, vhodných do domácností, kanceláří a většiny typů jednacích sálů, restaurací, salónků a dalších společenských prostor. Jaké jsou jejich typické vlastnosti?

bílá koupelna

Konkurují i záclonám – když umístíte do oken hliníkové žaluzie, není to žádný estetický hit a obvykle se snažíte vzhled tohoto prostoru něčím doplnit – zkrášlit. Mohou to být mimo jiné i záclony, jejichž standardní vzhled vynikne nejlépe v kombinaci s nějakým dekorativním závěsem. Zvolíte-li vhodný typ záclon a vzhledový motiv, půjde o osvědčené řešení s letitou praxí v mnoha domácnostech. Všude se ovšem záclony nehodí a ne vždy ladí s vybavením domácnosti a koncepcí místnosti. Rolety den a noc vypadají mnohdy lépe a můžete je instalovat i v kuchyni nad kuchyňskou linkou, v koupelně, hodí se do kanceláří i nebytových prostor, kde by záclony působily příliš uměle a usedle.

rolety den a noc

Stínění je jiné – v porovnání s žaluziemi jde o jiný typ stínění, je to dáno textilními pruhy, které se navzájem překrývají, je to textilie, zčásti průsvitná a tudíž odlišná od neprůsvitného hliníku. Vzniká tím příjemné přítmí a máte pocit, že nejde o násilné řešení, jak je tomu u žaluzií. Pruhy rolet se nenaklápí pod určitým úhlem, zůstávají ve vertikální poloze, což je výrazné estetické plus.

Mnohem větší barevná škála – u žaluzií jste omezeni barvou eloxované vrstvy nebo barevného nástřiku, ale s roletami den a noc se dá kouzlit v nekonečném barevném spektru, k tomu s různými vzory, ornamenty a ozdobnými prvky. Tím se celá koncepce pozvedá na vyšší úroveň, jde o dekorativní řešení častokrát šité přímo na míru, a to v různých šířích pruhů a v různých délkách roletových kazet.