Pozorujte mořské želvy i velryby

Chystáte se na dovolené potápět, ale ještě nemáte vybranou lokalitu: můžeme vám pomoci s výběrem. Není nic krásnějšího, než pozorovat podmořský svět. Barevné korálové útesy jistě svádějí k tomu, abyste se k nim potopili a prozkoumali je zblízka. Přemýšleli jste už o pobřeží Mosambiku? Budete ho milovat stejně jako my, jenom si přečtěte náš článek.
výhled na pláž

Mosambik je obestaven korálovými útesy

I to jej činí ideálním místem pro potápění a pozorování podmořského světa. Skvělé na tomto místě je, že zde neuvidíte víc potápěčů než korálů a že se na obzoru nerojí tolik lodí, že přes ně nevidíte západ slunce. Mosambik je zkrátka ideální pro lidi, kteří si chtějí užít velice klidnou a ničím nerušenou dovolenou spojenou s poznáváním divoké přírody bez toho, aniž by byli neustále sledováni davem turistů.
ryba v oceánu

Najděte si svoje tempo a vydejte se pouze za tím, co vás zajímá

Máte pocit, že jste v oceánu společně se všemi rybkami a rybami, ale také želvami a velrybami, úplně sami. Že jste se propadli do jejich světa a teď se vám z něj nebude chtít. Indické korálové útesy jsou jedněmi z těch nejkrásnějších vůbec, zvlášť když máte štěstí a uvidíte tady i několik druhů žraloků, kteří se tady vyskytují pouze v letních měsících.
želva u korálů
Kdy tady probíhá potápěčská sezona?
Ta je nejlepší od října do konce února, někteří ale říkají, že i říjen je slabý a lepší je přijet v prosinci nebo v lednu. Proč? Kvůli mořským želvám, které zde připlouvají jednou za rok, aby nakladly své vajíčka. Když máte štěstí, uvidíte malinké želvičky, jak se snaží dostat přes pláž do moře. v této době můžete po pláži pouze chodit, nikoli projíždět auty.
Pokud vás více zajímají velryby, přijeďte v červenci. Můžete je pozorovat z pobřeží nebo z výletní lodi, nebo se k nim pokusit potápět. Pokud ale chcete vidět opravdové zázraky, přijeďte sem v září nebo říjnu, to velryby rodí své mláďata.