Hodí se takřka všude

Máte-li v plánu pořídit si do obývacího pokoje vybavení, možná byste neměli protentokrát vybírat klasiku, ale raději si zvolit daleko levnější posezení.

Hodí se takřka všude

Křesla, potažmo gauče, nebyly nikdy malou investicí, ale vždy se daly koupit kvalitní kousky za relativně rozumné peníze. To už je dnes mnohem složitější, jelikož nábytek obecně je daleko dražší, než býval v letech minulých. Pokud máte zálusk na kvalitní věci a neradi v tomto ohledu děláte kompromisy, asi si za vybavení do obývacího pokoje pořádně připlatíte. Některé sestavy, které by se daly označit za vysoce kvalitní, vás mohou přijít i na vyšší desítky tisíc, což je rozhodně velká suma, za kterou byste mohli jet na tři dovolené. Naštěstí to jde i jinak.

Nepohodlné sezení

Existují i jiné možnosti, který donedávna dávaly přednost hlavně mladí, co mají hluboko do kapsy. Dnes ale tyto možnosti využívají stále i lidé středního věku. Mezi těmito možnostmi vynikají hlavně sedací pytle, které se mohou pyšnit i jinými vlastnostmi, než je pouze příjemná pořizovací cena.

Jejich největším přínosem je ve skutečnosti skvěle vyřešená ergonomie. I když některé modely vypadají spíše jako rozšlápnuté mandarinky, neznamená to, že nemohou být pohodlné. Ve skutečnosti jsou velice pohodlné, za což může samozřejmě hlavně použitý výplňový materiál. Díky němu se dokáží pytle velice dobře přizpůsobit vašim křivkám a tím vás často zbavit i špatných návyků ohledně držení těla a často zároveň i případným bolestem. Ani hodně drahá křesla tuto možnost nenabízejí, a to mohou stát i desetkrát tolik. Pytle mají navíc i výhodu v tom, že se dají snadno schovat třeba do skříně a tím ušetřit nějaké to místo.

Pytle na písku

Pytle jsou určeny nejen pro dospělé, ale rovněž se již dlouho dělají i speciální sedací vaky pro děti Beanbag.cz. Vzhledem k tomu, že děti jsou o dost živější než dospělí, snadněji při manipulaci s pytli dochází k případnému poškození. Proto jsou verze určené hlavně nezletilcům nejen o něco menší, ale hlavně i něco málo odolnější. Jejich odolnost ale nedosahuje takové úrovně, jako odolnost venkovních modelů.