Epic Games rozdává hry zadarmo

Herní společnost Epic Games, která stojí za perlami jako je série Gears of War, Bulletstorm a stařičký Unreal, se rok zpátky snažila prosadit se svým vlastním launcherem, kde jednou z prvních dostupných her byl populární Fortnite. Využili neférovosti Valve – ti vývojářům „podkopávali nohy“ způsobem, že si nárokovali vysoký podíl ze zisku. Ve finále by vývojář získal méně peněz než Steam. A těch společností, kterým se takové jednání nelíbilo, se ujal právě Epic Games. Nabídl jim férové podmínky a procenta, což většina přijmula. A tak začalo období, kdy mnoho titulů vycházelo na této platformě, a ne na klasickém Steamu.
herní volant
Samozřejmě komunita hráčů měla námitky. Nejčastější z nich byla nutnost instalace dalšího launcheru. Některým to přišlo jako oprávněný argument, některým jako hloupost. Já patřil k druhé skupině. Platforma Epic Games samotná zabere méně než 1Gb místa na disku, což je zanedbatelné. Pro ty, co mají dostatek volného prostoru samozřejmě. A ano, bude třeba se opět někde zaregistrovat. Mimo klasické registrace společnost nabízí i možnost registrace přes Google, Facebook, Playstation a Xbox účet. A to po vás vyžaduje jen pár kliknutí. Samozřejmě byla tu i aféra s pracovními podmínkami zaměstnanců této společnosti, ale to patří do samostatného článku.
kluk hrající fortnite
Dnes už launcher běží podstatně lépe a bez závažných chyb. Sem tam se můžeme setkat se zpožděnou odezvou, dlouhým načítáním a podobně, zato jde ale vidět, že se Epic Games snaží tyto chyby včas opravovat. Jako odčinění začali už na konci roku 2018 rozdávat hry zdarma. Některé tituly jsou slabší, jiné stojí za to si vyzvednout. Objevil už se například Alan Wake, Batman Arkham Collection, Layers of Fear, SOMA, The Wolf Among Us a mnoho dalších.
Pár dní zpátky byla dostupná i hra z české produkce, Kingdom Come: Deliverance. Nyní ji do 27. února zastoupil Assassin’s Creed Syndicate a tahovka Faeria. Takže neváhejte a využijte takové akce. Nestává se často, aby společnosti rozdávaly hry zadarmo. Vždyť i Origin ukončil jejich „On the House“, kde měsíčně nabízeli starší, ale dobré kousky.