Běhejte pro zdraví

Jedna z nejrozšířenějších sportovních aktiv je běhání. Není k němu potřeba žádných speciálních pomůcek a běhat se dá i po sídlišti. Běhat se dá pomalu i rychle, do kopce, z kopce, po asfaltu, po trávě, po atletickém oválu, zkrátka všude. Běhat se dá i za jakéhokoliv počasí, i když v dešti budou běhat jen opravdu skalní nadšenci.

Protože je běhání takovou masovou atraktivní disciplínou, pořádají se během roku nejrůznější běhy za nejrůznější charitativní věci. Jedním z nich je třeba Běh žen, který propaguje prevenci rakoviny prsu.

žena běh

Nebo takový Běh přírodou Krekrrr, jehož výtěžek jde vždy na konkrétní nemocné dítě, které trpí vážnou nemocí.

Pokud netrpíte přílišnou nadváhou, to byste namáhali zbytečně své klouby, měli byste někdy vyjít z domu a zkusit se rozběhnout. Nemusíte uběhnout velké vzdálenosti, pro začátek můžete zvolit tzv. indiánský běh čili střídat běh a chůzi v pravidelných intervalech. Běhání vám rozproudí krev a po běhu se budete cítit možná unavení fyzicky, ale jednoznačně se budete cítit dobře po psychické stránce. Při běhu nebudete mít čas ani náladu přemýšlet o problémech a budete se soustředit na běh. Pochopitelně je ideálně vyběhnout někam mimo sídliště nebo si na něm najít nějaký vhodný park. Využít se někdy dají i školní ovály, kde v podvečer bude volno.

muž běh

Chcete-li si někdy zajít zaběhat, rozhodně se nestyďte a běžte do toho! Uděláte něco pro své zdraví, podpoříte svou imunitu, rozproudíte krev, srdce si trochu více zapracuje, ale to mu také prospěje. Možná někoho potkáte a začnete běhat ve dvou. A že shodíte nějaké to kilo, je jen příjemné plus. Není důvod se stydět, že při běhu nevypadáte elegantně a neběháte tak rychle jako Usain Bolt, ani tak vytrvale jako Emil Zátopek.

A ten dobrý pocit, že jste se konečně donutili a začali jste běhat, ten stojí za to, si to vyzkoušet.