Buenos Aires je plné zábavy a nejrůznějších míst

Buenos Aires znají lidé hlavně jako hlavní město Argentiny, kde žijí téměř 3 miliony obyvatel. Jedná se o nejlidnatější město celé země. Lidé z Evropy považují tyto Jihoameričany za jedny z nejdivočejších co se týká jednak temperamentu a jednak i v rozčilování. La Casa Rosada, Casa de Gobierno, Palasio Presidencial – to vše jsou jména slavné populární budovy, která je sídlem prezidentů. Balkón tohoto paláce sloužil jako pódium pro asi nejslavnější argentinskou ženu Evu Perónovou, kterou ztvárnila ve filmu zpěvačka Madonna. Byl tu i papež Jan Pavel II.. Lidé se na palác chodí podívat právě kvůli Evě Perónové.  

Buenos Aires

A zajdeme si v horku za zvířátky. Zdejší zoologická zahrada byla založena, respektive otevřena v roce 1875. Nyní to není zoo jako taková, protože v roce 2016 ji uzavřeli, jelikož docházelo k podezření, že se tu nezachází se zvířaty dobře. Uhynul tu například lední medvěd v roce 2012 na horečku. Zvířata, která tu žila jsou nyní rozmístěna do přírodních rezervací nedaleko.

Argentina a jeden z jejich hlavních artiklů – tango. Kdo by neznal argentinské tango. To tu umí tancovat asi všichni nezávisle na věku. Mají zde speciální program v podobě jevištního tanga. Předvádějí ho opravdoví odborníci a co se týká turismu, tak to patří k těm navštěvovanějším místům.

Buenos Aires disponuje mnoha nádhernými přírodními parky. Rosedal de Palermo se nachází na ploše 3,4 ha. V tomto parku je 20 000 růžových keřů, z více než tisíce druhů, což je neuvěřitelný počet, k tomu 26 bust básníků a spisovatelů, řecký most, andaluské terasy a další. Kromě toho tu mají i jezírko.

Kdo chce nakupovat, tady se vyřádí. Belgrano je rušné nákupní místo, kde se prodávají argentinské módní značky. To není všechno. V této čtvrti je Barrio Chino – čínská čtvrť, kde vlastně najdete supermarkety, stránky s pouličním jídlem a nudlová bistra. Ještě se zde nachází něco pro milovníky zvířat, konkrétně psů a koček. Jedná se o park Barrancas de Belgrano, který je vysoce oblíbený právě výše zmíněnými lidmi. Mimo všeho je tu starodávné pódium, kde se tancuje tango či pořádají folkové koncerty.

A ještě do zábavního parku. Parque de la Costa je zábavní park na 14 ha, kde návštěvníci najdou různé atrakce – horské dráhy, bludiště. horolezecké stěny, rodinná jízda v umělém jezeře a mnoho jiného.
argentinské tango

Opět je zde vidět, že se za jeden den nedá navštívit všechno, jelikož i Buenos Aires disponuje opravdu vysokým množstvím zábavy a artiklů všeho druhu. Člověk nemusí být baletní či taneční mistr, aby si zvládl zatančit tango, nicméně zde uvidí, jak to má vypadat. Zvířata a příroda – dvě nádherné možnosti trávení času v Buenos Aires. Mohou se zde vyřádit páry, rodiny, ale i samostatné jednotky.