Automatická sušička prádla ̶ to pravé pro mě?

Věčně vytažené prádlo v bytě, kolem kterého se dennodenně plížíte, vrážíte do sušáku, a hlavně se pořád dohadujete, kdo že to pověsí další pračku? Tradiční systém sušení vypraného prádla je dávno překonaný, ačkoliv stále zůstává mnoho lidí, kteří na něj nedají dopustit. Ti méně konzervativní si v posledních letech pořídili domácí spotřebič zvaný sušička prádla. A většinou si ho pochvalují. Ačkoliv to vypadá, že pozitiva sušičky převažují nad negativy, jsou zde faktory, kvůli kterým řada lidí stále váhá. Pojďme se na ně podívat.
vyprané prádlo
Nevýhody
· Venku nebo ve větraném či vytápěném bytě usušíte prakticky cokoliv, u sušičky toto neplatí. Pokud je na cedulce u prádla přeškrtnutý symbol kolečka ve čtverci, na sušičku zapomeňte. Takový symbol zcela jistě najdete u hedvábných či vlněných kousků oblečení.
· Ačkoliv symbol sušení na cedulce u oblečení přeškrtnutý není, některé kousky z vašeho šatníku se po několikátém sušení přesto mohou mírně srazit. Každý, kdo sušičku používá, si tak s postupnými zkušenostmi stejně vytipuje, které oblečení se vyplatí sušit klasicky.
· O věšák na prádlo, šňůru a kolíčky se není potřeba starat, sušička je přeci jenom přístroj, jehož údržbu byste neměli zanedbávat. Pokud si ho pořídíte, odstraňování zachycených nečistot, vylévání kondenzátu a další úkony vás rozhodně neminou.
· Náklady na pořízení sušičky jsou neporovnatelně vyšší než náklady na kus provázku a pár kolíčků. Když se rozhodnete pro pořízení sušičky prádla, připravte svou peněženku na výdaj pohybující se mezi dvanácti až dvaceti tisíci korun.
ovládání pračky
Výhody
· Mimo to, že sušička suší vaše prádlo, vytápí také prostory ve vašem bytě, což je zejména v zimních měsících velice příjemné.
· Rychlost usušení prádla v sušičce je nesrovnatelně vyšší, než když sušíte prádlo tradičním způsobem. K tomu spoustu oblečení po vysušení nebudete muset žehlit!
· Zapomněli jste v pračce papírový kapesník a vyndané prádlo byste raději neviděli? Žádný problém! Na papírové a jiné žmolky, zvířecí chlupy a další fujtajbly je sušička jako dělaná. Vše se zachytí do prostoru k tomu určenému a na vašem prádle nezůstane ani smítko.
· V sušičce prádla můžete sušit i boty, což vám ušetří mnoho času.
· Pokud nemáte v koupelně nebo technické místnosti místo na další spotřebič, nezoufejte. Dají se koupit i pračky se zabudovanou sušičkou!